יתרונות יוטיפרו פלוס .A.F

יוטיפרו פלוס .A.F הוא טיפול לא אנטיביוטי המסייע בשליטה ומניעת זיהומים בדרכי השתן בעל יעילות קלינית מוכחת בהקלה על תסמיני זיהום בדרכי השתן (כאב וקושי במתן שתן, דחיפות ותסמינים כלליים), במניעת התפתחות הזיהום, כטיפול מניעתי בזיהומים חוזרים בדרכי השתן ובהפחתת השימוש באנטיביוטיקה.

יתרונות יוטיפרו פלוס .A.F

• מנגנון פעולה ייחודי המסייע במניעת היווצרות זיהום במעי ובשלפוחית השתן
• מקל על תסמיני זיהום אקוטי: כאב, צריבה, דחיפות ותכיפות במתן שתן
• מונע זיהומים חוזרים בדרכי השתן
• ניתן לשימוש במקביל לטיפול אנטיביוטי
• יעילות קלינית מוכחת
• בעל פרופיל בטיחות גבוה
• מפחית את הצורך באנטיביוטיקה
• לא פוגע במהימנות בדיקות השתן לאבחון זיהום בדרכי השתן
• ללא לקטוז
• פורמולה המכילה ג'לטין ממקור צמחי
• זמין באריזת 15 כמוסות או 30 כמוסות
• בעל אישור הלכתי

יעילותו הקלינית של יוטיפרו פלוס .A.F בהקלה על תסמיני זיהום בדרכי השתן, בסיוע במניעת התפתחות הזיהום, כטיפול מניעתי בזיהומים חוזרים בדרכי השתן ובהפחתת השימוש באנטיביוטיקה הוכחה במספר מחקרים:

1. נטילת יוטיפרו פלוס .A.F עם הופעת תסמיני זיהום אקוטי בדרכי השתן
במחקר קליני1 בו הוערכה יעילות ובטיחות יוטיפרו פלוס A.F. בהפחתת הצורך בטיפול אנטיביוטי במטופלים עם תסמיני זיהום בדרכי השתן והוערכו שינוי ממוצע בכאב, דחיפות, כאב בשיפולי הבטן ותסמינים כלליים, נמצא כי:
• 90% מהנשים שנטלו יוטיפרו פלוס .A.F כטיפול מוקדם בתסמיני זיהום אקוטי לא נזקקו לטיפול אנטיביוטי.
• יוטיפרו פלוס .A.F מפחית תסמיני זיהום בדרכי השתן.

2. נטילת יוטיפרו פלוס .A.F כטיפול משלים לאנטיביוטיקה למניעת הישנות זיהומים חוזרים בדרכי השתן:
במחקר קליני2 אשר בדק את יעילות ובטיחות יוטיפרו פלוס.A.F כטיפול משולב עם טיפול אנטיביוטי נצפה כי הישנות הזיהומים החוזרים בדרכי השתן הופחתה בצורה משמעותית ובסיום המחקר (לאחר 76 יום), הישנות התרביות החיוביות בקבוצת יוטיפרו פלוס .A.F הייתה 15% בלבד בהשוואה ל 70% בקבוצת הפלסיבו. כמו כן הופחתו באופן משמעותי תסמיני זיהום בדרכי שתן – בריחת שתן ודחיפות במתן שתן לאורך 90 ימי ההערכת המחקר.

3. נטילת יוטיפרו פלוס .A.F כטיפול מניעתי
במחקר קליני3 בו הוערכה יעילות יוטיפרו פלוס .A.F במניעת זיהומים חוזרים בדרכי השתן (rUTI) נמצא כי 84% מהנשים דיווחו על שיפור משמעותי וחזרו למצב קליני טרום הזיהום בדרכי השתן. מסקנת מחקר זה היא שיוטיפרו פלוס .A.F מונע זיהומים חוזרים בדרכי השתן, מפחית את השימוש באנטיביוטיקה ומשפר את איכות החיים בנשים הסובלות מזיהומים חוזרים בדרכי השתן.

4. במחקר קליניבו הוערכה יעילות יוטיפרו פלוס .A.F במניעת הישנות זיהומים חוזרים בדרכי השתן נמצא כי לאחר 6 חודשים, אחוז הישנות הזיהומים החוזרים בדרכי השתן היה 2% בקבוצה שטופלה ביוטיפרו פלוס .A.F לעומת 21% בקבוצת הפלסיבו. מסקנות מחקר זה הן שיוטיפרו פלוס .A.F מונע הישנות זיהומים בדרכי השתן ומפחית שימוש באנטיביוטיקה לטיפול בזיהומים בדרכי השתן אצל נשים.

5. במחקר קליניאשר נערך לפי שיטות של סקירה שיטתית ומטא אנליזה בשנת 2022, נבדקו בטיחותו ויעילותו של יוטיפרו פלוס .A.F בנשים הסובלות מזיהומים לא מורכבים בדרכי השתן. במחקר נסקרו 21 מאמרים ונכללו שלושה מחקרים קליניים נמצא כי: יוטיפרו פלוס .A.F בעל יעילות קלינית מוכחת בנשים עם חשד מאושר מיקרוביולוגית או קליני לזיהומים לא מורכבים בדרכי השתן. 

References:

  1. Garcia-Larrosa A et al. Efficacy and safety of a medical device versus placebo in the early treatment of patients withsymptoms of urinary tract infection: a randomized controlled trial. ClinMicrobiol. 2016, 5:1 
  2. Xyloglucan + Gelose Combination versus Placebo as Adjuvant Therapy to First-Line Antimicrobials for Uncomplicated Urinary Tract Infection in Adults. Radu Cristian Costache; Bogdan Novac; Tiberiu Razvan Bardan; Dorin Nicolae Agapie; Antoine Edu. Urol Int (2019) 102 (4): 4
  3. Xyloglucan, hibiscus and propolis to reduce symptoms and antibiotics use in recurrent UTIs: a prospective study. Tommaso Cai*,1 , Irene Tamanini1, Andrea Cocci2, Fabrizio di Maida2, Patrizio Caciagli3, Serena Migno4, Liliana Mereu4, Saverio Tateo4, Gianni Malossini1, Alessandro Palmieri5, Paolo Verze5, Vincenzo Mirone5 & Truls E Bjerklund Johansen6
  4. A New Approach to the Treatment of Uncomplicated Cystitis: Results of a Randomized Placebo-Controlled Clinical Trial. Nicola Salvatorelli; Alejandro García-Larrosa; Alessandro Allegrini; Daniele Pavone. Urol Int (2016) 97 (3): 347–351.
  5. Xyloglucan, Hibiscus and Propolis in the Management of Uncomplicated Lower Urinary Tract Infections: A Systematic Review and Meta-Analysis6 A Systematic Review and Meta-Analysis. Antibiotics 2022, 11,14. https://doi.org/10.3390/antibiotics11010014

כתבות נוספות

חוות דעת של מטופלת שסובלת מדלקות חוזרות בדרכי השתן

נשים רבות סובלות מתופעה של דלקות חוזרות בדרכי השתן, אם בשל מבנה אנטומי, שינוי הורמונלי או מסיבות רפואיות אחרות. ההישנות הכרונית של הדלקות מכבידה על חיי השגרה שלהן, פוגעת בבריאותן ומחייבת אותן לקחת שוב ושוב אנטיביוטיקה. חשוב לדעת שיש טיפול שהוא מוכח קלינית כמסייע בשליטה ומניעה של זיהומים בדרכי השתן ושהוא יכול להפחית את השימוש באנטיביוטיקה. א.צ, מאזור המרכז כתבה לנו על האופן שבו יוטיפרו פלוס .A.F מסייע לה עם ההתמודדות עם דלקות חוזרות בדרכי השתן.
קראו עוד>

דלקת בדרכי השתן – למה זה קורה לנו?

דלקות חוזרות בדרכי השתן הן תופעה נפוצה מאוד אצל נשים. מהם הסימפטומים? כיצד להימנע מזיהומים חוזרים ונשנים? ואיך מתמודדים עם התופעה הלא נעימה שבשיאה עלולה לגרום לסיכון בריאותי? ד”ר ורז'ביצקי אלכסנדרה, מנהלת מרפאת כללית גבעת המורה עפולה עם תשובות לשאלות
קראו עוד>
Lap-00813-11/2021
דילוג לתוכן