"גם הרופאים לא תמיד מבינים את המשמעות של להיות אישה שסובלת מדלקת בשתן"

אלה, עובדת במשרד פרסום בת 24, החלה לחוות דלקות בדרכי השתן כבר בגיל 17, ומתארת סיטואציות לא פשוטות, כשבמקום לחגוג בחופשיות נעורים, אהבה וקריירה, היא חוגגת אותם, אבל עם ענן של חששות מעליה. מהדלקת שתתפרץ, מהכאב המשתק, שמופיע אחת לחודש או חודשיים ומעיב עליה כמה ימים עד שזה עובר. הקשבנו לה ואנו משתפים את סיפורה.

שגרה זה רע? לא כשמדובר בדלקות בדרכי השתן

"בשבילי, הדלקת נמצאת איתי מאז שאני זוכרת את עצמי, אפילו שזה התחיל רק בגיל 17. פשוט זה כל כך נוכח בחיים שלי שזה נראה נצח. הדלקות החמירו מאוד בצבא. בכללי, בצבא יש הרבה מאוד דלקות בשתן לחיילות, הרבה חברות שלי סבלו במקביל אפילו. היה איזה שבוע שממש חשדו שזה אולי מהשירותים, לא היה ברור בדיוק מה גרם לזה. אבל אני חושבת שזה פשוט כי זה היה במהלך של קורס מאוד אינטנסיבי.

התאפקנו הרבה, לא תמיד הקפדנו לשתות כמו שצריך. היינו במקום שהוא לא הבית שלנו, לא השגרה שאנחנו מכירות. הנסיעות, המדים שהיו מאוד צמודים. אז באמת בצבא הרגשתי את זה באופן יותר משמעותי. הרופאים בצבא לא התייחסו לזה כל כך, הם לא מבינים לדעתי את המשמעות של להיות אישה שסובלת מדלקת בשתן. אפילו גימלים לא היו נותנים על דבר כזה כי מבחינתם זה תופעה שהיא נורמטיבית.

הבחירה להתמודד ללא אנטיביוטיקה

הייתי אצל רופאת נשים, שהחזירה אותי לרופא משפחה. לא נראה לי הגיוני שאני סובלת כל כך הרבה מדלקת בשתן, ואני שומרת על היגיינה, אני מקפידה לשתות מים… אז באיזשהו שלב פשוט הפסקתי לקחת אנטיביוטיקה. קצת למדתי ביולוגיה ואני לא דוגלת בליטול אנטיביוטיקה כל כך הרבה פעמים, ובמיוחד כשלא עושים תרבית אפילו או יודעים מה סוג החיידק.

אם אני בעבודה כשזה מתחיל אני נושכת שפתיים שעה שעתיים ואז הולכת הביתה וישר למקלחת, או לעשות אמבטיה, אפילו של שעה. אני פשוט יושבת וסובלת. זה קשוח, אני צריכה ממש להיות בבית, במקלחת, קשה לזוז, כאבי הבטן בבטן התחתונה גם נוראים.

דלקת בדרכי השתן זה קשוח

מבחינת הבן זוג שלי, אנחנו 9 שנים ביחד, אז הוא כבר מכיר את המצב. בתקופה שיש לי דלקת בשתן אנחנו לא מקיימים יחסי מין. וגם כשאין לי דלקת יש את הפחד הזה שכל דבר יכול להחמיר את זה. אז כאילו כולי מכונסת בעצמי. זה משפיע גם באופן כללי גם על מצב הרוח. אני יותר קצרה ועצבנית. זה ממש משפיע במגוון דרכים באמת. זה קשוח לי.

יוטיפרו פלוס A.F מבחינתי זה שוס.

נחשפתי ליוטיפרו פלוס A.F. במסגרת העבודה, ואז התחלתי לקרוא על המוצר באתר, התחלתי להבין יותר ואמרתי אוקיי, יש פה משהו שהוא מבחינתי שוס, משהו שלא נחשפתי אליו, והחלטתי על דעת עצמי להתחיל את הטיפול. כרגע טפו טפו טפו הכל בסדר, אני מקווה באמת שזה ימשיך ככה. אני כבר 3 חודשים לוקחת, אם אני מרגישה שמתחיל משהו אני ישר לוקחת שני כדורים ביום ובשוטף אני לוקחת כדור אחד. אני יודעת לומר שזה עוזר כי אחרי קיום יחסי מין ברגיל אני יכולה תוך יום-יומיים לחוות דלקת בשתן, ועכשיו כבר 3 חודשים אני רואה שזה לא קורה אז אני מבינה שזה עובד. אני ממש שמחה שנחשפתי לליוטיפרו פלוס A.F, כי זה באמת יכול לעשות שינוי חיים עצום."

כתבות נוספות

חוות דעת של מטופלת שסובלת מדלקות חוזרות בדרכי השתן

נשים רבות סובלות מתופעה של דלקות חוזרות בדרכי השתן, אם בשל מבנה אנטומי, שינוי הורמונלי או מסיבות רפואיות אחרות. ההישנות הכרונית של הדלקות מכבידה על חיי השגרה שלהן, פוגעת בבריאותן ומחייבת אותן לקחת שוב ושוב אנטיביוטיקה. חשוב לדעת שיש טיפול שהוא מוכח קלינית כמסייע בשליטה ומניעה של זיהומים בדרכי השתן ושהוא יכול להפחית את השימוש באנטיביוטיקה. א.צ, מאזור המרכז כתבה לנו על האופן שבו יוטיפרו פלוס .A.F מסייע לה עם ההתמודדות עם דלקות חוזרות בדרכי השתן.
קראו עוד>

דלקת בדרכי השתן – למה זה קורה לנו?

דלקות חוזרות בדרכי השתן הן תופעה נפוצה מאוד אצל נשים. מהם הסימפטומים? כיצד להימנע מזיהומים חוזרים ונשנים? ואיך מתמודדים עם התופעה הלא נעימה שבשיאה עלולה לגרום לסיכון בריאותי? ד”ר ורז'ביצקי אלכסנדרה, מנהלת מרפאת כללית גבעת המורה עפולה עם תשובות לשאלות
קראו עוד>

עדנה חשבה שהיא ניסתה את כל הטיפולים הקיימים, עד שהבינה שגם היא יכולה לחיות ללא דלקת בדרכי השתן

עדנה (שם בדוי, השם שמור במערכת) היא אישה נמרצת בגיל הפנסיה, גרה בבית מתוק באחד מיישובי הצפון. עדנה הייתה גננת מוערכת, הגננת המיתולוגית שכל ילדי היישוב גדלו על ברכיה, וכיום היא נהנית מזוגיות פרק ב' טובה וארוכת שנים ומהנכדים שממלאים את הבית.
קראו עוד>

יתרונות יוטיפרו פלוס .A.F

יוטיפרו פלוס .A.F הוא טיפול לא אנטיביוטי המסייע בשליטה ומניעת זיהומים בדרכי השתן בעל יעילות קלינית מוכחת בהקלה על תסמיני זיהום בדרכי השתן (כאב וקושי במתן שתן, דחיפות ותסמינים כלליים), במניעת התפתחות הזיהום, כטיפול מניעתי בזיהומים חוזרים בדרכי השתן ובהפחתת השימוש באנטיביוטיקה.
קראו עוד>
Lap-00813-11/2021
לחצי כאן לקבלת קופון הנחה >
דילוג לתוכן